Happy Wheels 2 – Przedmioty Specjalne

happy wheels 21 Happy Wheels 2  Przedmioty Specjalne

http://www.morguefile.com/creative/Grafixar

Przedmioty Specjalne w Happy Wheels 2


Jeżeli trafiłeś tutaj w poszukiwaniu kolejnej wersji swojej ulubionej gry, a mianowicie Happy Wheels 2, to mam dla Ciebie bardzo smutną wiadomość. Pomimo krążących w internecie plotek jest ona cały czas niedostępna – najnowsze wydanie gry oznaczone jest numerkiem 1.70. Abyś nie odszedł jednak zawiedziony, przygotowaliśmy dla Ciebie tekst o przedmiotach specjalnych dostępnych w obecnych wersjach Happy Wheels. Podstawowe informacje na ich temat z pewnością pozwolą Ci na jeszcze lepsze opanowanie edytora poziomów! icon wink Happy Wheels 2  Przedmioty Specjalne

Przedmioty specjalne występujące w grze Happy Wheels to specyficzna grupa obiektów, które dostępne są w edytorze poziomów (Level Editorze) i różnią się od standardowych kształtów. Przygotowane w odpowiedniej formie graficznej przez twórców Happy Wheels, mają na celu odpowiadać za poszczególne, konkretne przedmioty – w przeciwieństwie do kształtów, z których samodzielnie tworzymy otoczenie w edytorze poziomów.

Co więcej, praktycznie każdy z grupy specjalnych przedmiotów posiada kilka cech charakterystycznych oraz dodatkowych funkcjonalności, wyróżniających od figur i obiektów standardowych.

Building Blocks – bloki budownicze

Building Blocks – bloki budownicze1 Happy Wheels 2  Przedmioty Specjalne

https://en.wikipedia.org/wiki/File:20090524_Buildings_along_Chicago_River_line_the_south_border_of_the_Near_North_Side_and_Streeterville_and_the_north_border_of_Chicago_Loop,_Lakeshore_East_and_Illinois_Center.jpg


Pierwsza z grupy przedmiotów specjalnych to Building Blocks, czyli bloki budownicze. Pierwsze z nich dodane zostały w wersji gry V1.0, trzeci rodzaj dodano natomiast w wersji 1.45. Obecnie występujące w Happy Wheels 2 bloki do budowy to:

 • I-Beam – metalowa listwa o ciemnoczerwonym kolorze, która wykorzystywana jest do tworzenia stabilniejszych i większych konstrukcji. Po raz pierwszy pojawia się w wersji Happy Weels oznaczonej numerkiem V1.0 i wykorzystana może być jako obiekt z atrybutem fixed lub unfixe. Użytkownik ma również możliwość określenia wysokości (32-64) oraz szerokości (200-1600) listwy.

 • Log – Log, czyli po prostu brązowa kłoda drewna, posiadająca cieńsze końce. Chociaż według wstępnych założeń prezentować miała rzeczywistą kłodę lub też odnosić się do całego drzewa, to przez użytkowników wykorzystywana jest w całkowicie innych celach. Log może zostać złamany na pół, jeżeli działać będzie na niego odpowiednio mocna siła. Ten rodzaj bloków budowniczych dodano do Happy Wheels 2 w wersji V1.0 razem z możliwością regulacji wysokości (200-600) oraz szerokości (36-54).

 • Rail – ostatni z elementów w tej grupie przedmiotów czyli tory. Dodane razem z Explorer Guyem w wersji 1.45. Tory wykorzystywane są do tworzenia poziomów dostosowanych właśnie pod naszego samozwańczego Indianę Jonesa. Jako, że porusza się ona na podwędzonym z kopalni wózku, tory są mu niezbędne do przemieszczania się po planszy.

Hazards – przedmioty niebezpieczne

Hazards – przedmioty niebezpieczne1 Happy Wheels 2  Przedmioty Specjalne

http://www.flickr.com/photos/mattpicfun/5576713323/

Do grona niebezpiecznych przedmiotów (hazards), występujących w Happy Wheels 2, zaliczamy wszystkie te, które mogą wyrządzić krzywdę naszej postaci. Umieszcza się je na trasie poszczególnych poziomów, aby zwiększyć poziom trudności, poprawić grywalność albo po prostu dla starego, brutalnego humoru.

Wszystkie przedmioty niebezpieczne znajdziesz właśnie w dziale przedmiotów specjalnych, który dostępny jest z poziomu Level Editora. Obojętnie, za który z tychże obiektów nie złapiesz, wszystkie z nich mają tendencję do bardzo szybkiego i widowiskowego uśmiercania postaci.

 • Arrowa gun – wyrzutnik strzał jest niezwykle podobny do wyrzutnika harpunów, kolejnej broni dostępnej w Happy Wheels 2. Utrzymany w kolorach szarości i na pierwszy rzut oka niepozorny, potrafi wyrządzić naprawdę sporo krzywdy! Chociaż nie zabija od razu, to w dużym stopniu spowalnia poruszającego się na pojeździe bohatera. Możliwość zabicia postaci przy użyciu kuszy jak najbardziej istnieje – tylko i wyłącznie poprzez trafienie w głowę. Kusza posiada kilka przypisanych atrybutów, między innymi częstotliwość oddawania strzałów (1-10) oraz możliwość ustawienia opcji fixed lub unfixed. Opcja ta jest niezwykle przydatna w przypadku wszelkiego rodzaju pojazdów. Przyczepiony za pomocą pin jointów do pojazdu wyrzutnik strzał, będzie posiadał nielimitowaną ich liczbę! Wyrzutnik strzał po raz pierwszy pojawił się w Happy Wheels w wersji 1.47.

 • Harpoon Gun – wyrzutnia harpunów to kolejny z niebezpiecznych przedmiotów, który zamontowany może zostać do każdego pojazdu lub elementów planszy. Automatycznie ustawia cel na postać i będzie mierzył do niej z niezwykle ostrych harpunów, kiedy ta tylko odpowiednio się zbliży. Harpun trafiający w głowę oznacza natychmiastową śmierć i często powoduje odpadnięcie jej od reszty ciała. Wyrzutnia ta posiada jednak spory minus – jest w stanie wystrzelić tylko jeden harpun podczas gry na danej planszy. Po raz pierwszy ten rodzaj broni wprowadzono w wersji 1.30.

 • Homing mine – pierwszy z rodzajów min dostępnych w Happy Wheels 2. Ta posiada akurat okrągły kształt, a w jej środku znajduje się niewielkie „oko”. Unosi się w powietrzu razem z odrzutowcem, przypominając mniejszą wersję rakiety w wózku Wheelchair Guya. Kiedy postać pojawi się w jej zasięgu oko zaczyna świecić się na zielono, a kiedy bohater zbliży się odpowiednio blisko, wtedy zaczyna opadać w jego stronę. Jeżeli nie będziesz uważany i spadnie prosto na Twoją głowę, to flaki postaci znajdą się na wszystkich możliwych krańcach planszy! W edytorze poziomów masz możliwość ustawienia tempa przesuwania się miny po planszy oraz określenia momentu wybuchu – może on mieć miejsce od razu po dotknięciu postaci lub po kilku sekundach (ina wcześniej zaświeci się na żółto i będzie wydawać dźwięki ostrzegawcze).

 • Landmine – drugi rodzaj miny w Happy Wheels 2. Zasada jej działania jest niezwykle prosta – wybucha za każdym razem, kiedy jej duży, czerwony guzik zostanie naciśnięty. Eksplozja miny bez problemu zabija postać oraz niejednokrotnie wysyła poszczególne części jej ciała poza mapę. Chociaż na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardzo niebezpiecznej broni, to z powodu niewielkich rozmiarów łatwo ją ominąć i uniknąć eksplozji.

 • Spike Set – jeden z najpopularniejszych przedmiotów niebezpiecznych, a mianowicie rząd śmiertelnie ostrych kolców. Jeżeli Twoja postać na nie upadnie to nie ma najmniejszych szans na przeżycie. Kiedy głowa bohatera dotknie jednego z kolców (podobnie jak w przypadku łuku lub wyrzutni harpunów), wtedy automatycznie umiera. W Edytorze Poziomów masz możliwość określenia ile kolców liczyć będzie jeden rząd (20-150). Kolce można dodatkowo łączyć z innymi elementami planszy, co jak na przedmioty niebezpieczne jest w Happy Wheels 2 dosyć dużą rzadkością.

 • Wrecking Ball – ogromna, metalowa kula, służąca do niszczenia wszystkiego co napotka na swojej drodze. Ciężko znaleźć obiekty, które wytrzymają siłę jej uderzania – Twoja postać z pewnością się do nich nie zalicza. Zawieszona na linie, której długość możesz regulować, buja się z częstotliwością przez Ciebie określoną w Edytorze Poziomów. Czasami wykorzystywana może być również jako ogromna kula, która stacza się po pochyłościach planszy.

Movement – Elementy ruchome

Movement – Elementy ruchome1 Happy Wheels 2  Przedmioty Specjalne

http://farm4.staticflickr.com/3210/3152610448_7aa29c10a8_o.jpg

Do elementów ruchomych w Happy Wheels 2, zaliczamy wszystkie te, które w trakcie gry pomagają Ci przedostać się do dalszych części planszy, lub w sytuacjach wyjątkowych wykorzystywane są jako przedmioty niebezpieczne lub nawet broń. Od aktualizacji do wersji 1.62 dostępnych jest sześć ich różnych rodzajów, którym spróbujemy się po kolei przyjrzeć.

 • Cannon – armata wykorzystywana jest do szybkiego i dynamicznego transportowania przedmiotów oraz postaci po powierzchni planszy. Jeżeli jednak umieścimy w jej wnętrzu ostre i niebezpieczne gadżety, to bardzo szybko może zmienić się w śmiertelną broń!

 • Boost – boost to element z czarnymi i żółtymi strzałkami pokazujący prędkość. W miejscach, gdzie plansze tego typu są umieszczone, Twoja postać będzie zwiększała zdecydowanie swoją prędkość. Nie powinieneś jednak przesadzać z ich użytkowaniem, powodują bowiem przycinanie komputera kiedy znajdują się na jednym poziomie w zbyt dużej ilości.

 • Jet – silnik odrzutowy bardzo podobny do tego, który do swojego wózka przyczepiony ma Wheelchair Guy. W Edytorze Poziomów możesz ustawić jego szybkość (1-10) oraz rozmiary. Zbyt duże silniki odrzutowe mogą prędzej czy później pozbawić Cię głowy, są jednak bardzo wygodnym środkiem transportu.

 • Fan – czyli po prostu wentylator, który wydmuchuje spore ilości powietrza. Stojąc zbyt blisko danego wentylatora, możesz czasami wylecieć poza planszę. Odpowiednio ustawiony na trasie, może albo ułatwić Ci pokonanie najtrudniejszych jej elementów lub wysłać na pewną i nieuniknioną śmierć.

 • Spring Platform – mata do skakania pozwala Twojemu bohaterowi wybijać się wysoko w powietrze i wesołym, skocznym krokiem zmierzać do finałowej części poziomu.

 • Paddle platform – kolejna platforma. Tym razem jednak nie wybija Cię do góry, a ciągnie Twoją postać ze stałą prędkością do przodu. Należy uważać z nią jednak na łączeniach z innymi figurami, szczególnie pod dużym kątem!

NPC – postacie niegrywalne

Non-Player Characters, postacie niegrywalne, czy też po prostu NPC to grupa bohaterów, którymi nie możemy sterować jako gracz, dostępni są jednak w Edytorze Poziomów w przedmiotach specjalnych. Wykorzystywane są przede wszystkim do interakcji na planszy i szczerze mówiąc, do podniesienia poziomu brutalności oraz krwawości Happy Wheels 2.

Należy jednocześnie zauważyć, że wszyscy normalni bohaterowie, którymi możemy rozpocząć rozgrywkę, również dostępni są jako NPC. Dzięki temu na planszy umieścić możemy Nieodpowiedzialnego Ojca, Mikołaja i tak dalej.

NPC posiadają kilka opcji więcej niż pozostałe przedmioty specjalne. Gracz ma możliwość dostosowania do własnych potrzeb układu ich ciała poprzez zginanie ramion, nóg, łokci, kolan oraz karku. Możemy zadecydować czy postać ma wykonywać jakąkolwiek interakcję, stać w miejscu, czy też przesuwać się cały czas w stronę końca poziomu.

Co więcej, edytor poziomów daje możliwość stworzenia naszych własnych NPC – oczywiście wykonanie postaci zbliżonych graficznie do tych oferowanych przez autorów gry jest dosyć trudne, to w sieci dostępnych jest kilka naprawdę ciekawych projektów. Dzięki temu, na każdej z map Happy Wheels 2 pojawić mogą się wojownicy ninja, sportowcy, rycerze, czy nawet zombie!

Budynki

Kolejny, przedostatni już rodzaj przedmiotów specjalnych dostępnych w edytorze poziomów HW. Chociaż Jim Bonacci obiecywał wielokrotnie, że w kolejnych wersjach gry dodane zostaną kolejne wersje budynków, to cały czas użytkownicy mogą skorzystać ze wzoru zaledwie dwóch z nich. Budynki stanowią zazwyczaj część tła lub przeszkodę – nie ma możliwości wejścia do nich na żadnym z pięter.

Pierwszy z dostępnych rodzajów budynków wygląda jak stara, wykonana z cegły kamienica. Budynek drugiego typu jest zdecydowanie większy i wykonany w nowocześniejszym stylu. Chociaż liczba wzorów jest mocno ograniczona, to użytkownicy mogą ustalić kilka dodatkowych parametrów odnośnie budynków. Jest to między innymi ilość pięter oraz szerokość każdego z nich.

Przedmioty dodatkowe

Ostatnia kategoria przedmiotów kryje się w menu edytora poziomów pod nazwą Miscellaneous. Autorzy gry wrzucili tutaj wszystkie te interaktywne elementy, które nie pasowały do pozostałych kategorii. Znajdziemy tutaj bronie, znaki drogowe, pojazdy, butelki, kosze na śmieci i wiele innych, naprawdę ciekawych gadżetów! Ich pełną listę znajdziesz poniżej:

 • Koło – przedmiot ten ponoć przypadkowo trafił do wersji 1.61 na początku marca 2012 roku. Początkowo był niewidoczny, powodował wiele bugów i ostatecznie zdecydowano się na jego usunięcie. Chcąc stworzyć kręcące się koło musimy skorzystać więc z kształtów podstawowych oraz pin jointów.

 • Szable – szable różnego typu pojawiły się w Happy Wheels 2 po raz pierwszy wraz z aktualizacją o numerze 1.50. Obecnie dostępnych jest 12 różnych ich rodzajów, a pośród nich między innymi katana, siekiera wojownika, średniowieczny miecz, nóż do mięsa, siekiera ogniowa, maczeta, włócznia, trójząb, sztylet i tym podobne. Działają na zasadzie pojedynczych szpikulców, są jednak niezwykle mobilne i postacie mają możliwość władania nimi podczas rozgrywki.

 • Jedzenie – Wszelkiego rodzaju warzywka, owoce i inne produkty spożywcze trafiły do pełnej wersji gry w październiku 2011 roku, wraz z updatem 1.49. Można je zniszczyć praktycznie wszystkimi przedmiotami lub też posiekać na drobne kawałki przy wykorzystaniu kosiarki.

 • Łańcuch – Autorzy Happy Wheels 2 zdecydowali się na dodanie łańcucha, aby ułatwić łączenie ze sobą dwóch obiektów, bez konieczności używania ogromnej ilości lin. Łańcuchy, pomimo swojego masywnego wyglądu, bardzo łatwo się przerywają, szczególnie kiedy muszą utrzymywać ciężkie przedmioty.

 • Szklany panel – panele szklane zostały dodane do edytora poziomów w marcu 2011 roku. Są kwadratowymi obiektami, przypominającymi swoim kształtem budynki, jednak zdecydowanie mniejszymi. W momencie uderzenia w inny przedmiot lub bezpośredniego spotkania z postacią ulegają rozpadowi na wiele niewielkich kawałków. Użytkownik ma możliwość ustalenia poziomu ich wytrzymałości (1-10). Niewielkie kawałki szkła podobnie jak szpikulce lub harpuny mają możliwość zrobienia krzywdy postaciom i bohaterom z gry – musisz więc na nie uważać!

 • Meteoryt – ogromna, brązowa kula w kształcie planety. W edytorze poziomów możesz jedynie dostosować jej wielkość (200-600). Dzięki swojej ogromnej wytrzymałości, meteoryt miażdży praktycznie wszystko co spotka na swojej drodze.

 • Stół – prosty i najzwyczajniejszy na świecie drewniany stół, który bardzo lubi się łamać – szczególnie, kiedy ktoś na niego upadnie z impetem.

 • Krzesło – zbliżone designem do wspomnianego przed chwilą stołu. Jeszcze bardziej łamliwe, można na nim posadzić postacie niegrywalne.

 • Butelka – najmniejsze przedmioty dostępne w edytorze poziomów Happy Wheels 2. Bardzo szybko się rozbijają, rozpadając na niewielkie kawałki, robiąc sporą krzywdę każdemu nieszczęśnikowi, który trzyma je w ręce. Obecnie dostępne są cztery typy butelek.

 • Telewizor – stylistyką przypomina telewizory sprzed kilkudziesięciu lat. Przy odrobinie wysiłku można rozwalić go na kawałki. Chociaż nie jest w stanie wyświetlić żadnych materiałów, to najbardziej uparci użytkownicy podejmują się prób tworzenia animacji na jego niewielkim ekranie.

 • Boombox – podobnie jak telewizor nie odtwarza multimediów, można go jednak bardzo łatwo rozwalić na trzy mniejsze kawałki.

 • Piłka – Niewielki i niezwykle sprężysty obiekt. Postacie mają możliwość rzucania nim bez większego łopotu.

 • Van – Dosyć zwrotny, jedna bardzo szybko ulega usterkom. W momencie poważniejszej awarii wyświetlana jest animacja eksplozji – na całe szczęście (lub też nieszczęście), nie ma to bezpośredniego wpływu na postać i ogromna eksplozja nie robi na bohaterach większego wrażenia.

 • Znaki – do dyspozycji gracza jest czternaście różnych znaków drogowych, które informują, w którą stronę się kierować, kiedy zawrócić, zwolnić, przyśpieszyć, zatrzymać się i tak dalej.

 • Kosz na śmieci – w pełni interaktywny, łatwo ulegający zniszczeniu i pozwalający na umieszczenie w środku wybranych przez nas śmieci.

 • Toaleta – kolejny element, który w pełni możesz zniszczyć i rozwalić na cztery różne sposoby. Uważaj jednak, gdyż ze środka lubi wylewać się zawartość!

To już wszystkie przedmioty specjalne dostępne w edytorze poziomów gry Happy Wheels 2. Chociaż autorzy nie zapowiadali wprowadzenia żadnych nowych itemów wraz z kolejną aktualizacją, to zawsze starają się coś dorzucić ku uciesze graczy.

Jak myślisz, jakie przedmioty trafią w następnej kolejności do level editora? icon wink Happy Wheels 2  Przedmioty Specjalne

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Happy Wheels 2 - Przedmioty Specjalne, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodatkowe słowa kluczowe

 • nonsopedIA
 • happy wheels 2
 • happy wheels 2 wiki
 • jak rzucac katana happy wheels
Podziel się ze znajomymi ! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

Najpopularniejsze, skuteczne Tips&Tricks w sieci :

     http://wirtualny-wojownik.pl

Unikalne, Autorskie Poradniki Komputerowe ! Stylowo, Konkretnie na Temat.

Przeczytaj poprzedni wpis:
silnik-odrzutowca-happy-wheels-vehile-tools
Stwórz swój własny pojazd – Vehicle Tool w Happy Wheels

Stwórz swój własny pojazd - Vehicle Tool w Happy Wheels Możliwość tworzenia własnych, indywidualnych plansz przez graczy, to niewątpliwie jedna...

Zamknij