Happy Wheels Full

file0001285237090 Happy Wheels Full

http://www.morguefile.com/creative/VIRGINIAMOL


Happy Wheels to oryginalna i nietypowa, ale zabawna produkcja, w której celem rozgrywki jest przede wszystkim dojechać możliwie daleko. Tytuł jest dostępny w dwóch wersjach – pełnej, czyli Happy Wheels Full oraz demonstracyjnej, czyli demo. Przyjrzyjmy się różnicom pomiędzy każdą z nich.

Zacznijmy jednak od odrobiny historii. Prace nad grą rozpoczęły się już w 2006 roku, zaś jej głównym projektantem i twórcą jest Jim Bonacci. Inspiracją dla gry były pozycje, które wykorzystywały tak zwaną fizykę szmacianej lalki. Z kolei za silnik poruszający wszystko na ekranie odpowiadał Alec Cove – kolega i były szef Jima. Na początku Bonacci stworzył dla żartu wielką górę, z której zjeżdżał mężczyzna na wózku inwalidzkim – miał to być jedynie niewielki projekt. Ostatecznie Jim dodawał kolejne elementy, co ostatecznie stało się jego pasją. Brutalne ukazanie efektów rozmaitych wypadków, w jakich biorą udział postacie kierowane przez gracza wzięło się stąd, iż Bonacci był zły na to, jak nierealistycznie gry prezentują konsekwencje akcji, jakie podejmujemy podczas zabawy. Autor podkreśla, że mimo ograniczeń, jakie niesie ze sobą technologia, w której została wykonana gra chciał ukazać rozmaite aspekty rzeczywistości w możliwie najbardziej realistyczny sposób.

 Wersję demo można znaleźć na wielu rozmaitych stronach z grami flash – ponieważ tylko taka może zostać tam opublikowana. Jej celem jest zaciekawienie użytkownika, aby następnie odwiedził serwis, gdzie znajduje się Happy Wheels Full . Demo będzie dostępne jedynie jako 1.10 lub 1.52 – nowsze wersje posiada jedynie pełna wersja.

 Strony, na których możemy znaleźć Happy Wheels w wersji demo to chociażby Newgrounds, Drennor, Dagobah, OneMoreLevel, Kongregate, ClickJogos, Zomela, FatRatGames, MuchGames, 5games, Bored, SilverGames oraz ArcadePreHacks. Przyjrzyjmy się różnicom – pierwsza z nich dotyczy postaci. Podczas jej wyboru w menu widzimy Effective Shopper, jednakże nie jest możliwy jego wybór. To samo dotyczy Moped Couple, Lawnmower Man, Explorer Guy, Santa Claus, Pogostick Man, Irresponsible Mom oraz wszystkich innych, które trafiły do gry po wersji 1.52. Co ciekawe, niektóre z nich pojawiają się jako NPC (bohater niezależny, non-player character) podczas grania.

happy wheels full Happy Wheels Full

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Card_games_and_game_tokens_01.jpg

Ponadto, grając w wersję demo nie będziemy mieć dostępu do opcji przeglądania poziomów oraz możliwości zapisywania replayów naszych przejazdów. Taką opcję oferuje jedynie Happy Wheels Full. Zmienia się także liczba poziomów – w wersji 1.10, czyli najstarszej obecnie dostępnej, znajdziemy tylko 9 z nich – Obstacle Course?, BMX Park II, TrapTrac, Rope Swings, a large satan eats u, Gut Bus Extreme!, Dawn of the Dead lv1, IT KEEPS HAPPENING! oraz SnowyMountain*final*. Kolejne pięć będzie dostępne w wersji 1.52 – Happy Green Hills, Dawn of the Dead.lv7, –=|Obst. Course|=– , Speed Bridge oraz Run Human, RUN’ !!! 2.


 Wersja demo to także ograniczone możliwości pod względem wyświetlania grafiki. W opcjach możemy ustawić tak zwane particles, czyli cząstki. Na te ostatnie składają krople krwi, szkło, drewniane elementy i wszystkie inne rzeczy, które najprościej mówiąc mogą się rozsypać/rozlać. Wersja 1.10 oferuje jedynie 100 cząstek na ekranie na raz, 1.52 to już 200, a Happy Wheels Full, to już 2000 cząstek. Niektóre wersje demo posiadają jednakże możliwość ustawienia 2000 cząsteczek. Jeśli nie chcemy oglądać krwi na ekranie – dobrym pomysłem będzie zmniejszenie liczby particles do 0. To będzie przydatne także wtedy, gdy nasz komputer ma już swoje lata, a gra nie działa odpowiednio płynnie.

 Różnice dotyczą też edytora poziomów, czyli elementu, który jest bardzo popularny wśród osób grający w Happy Wheels full. W tej chwili powstało ponad sześć milionów leveli stworzonych tylko przez graczy. Wersja demonstracyjna o numerku 1.10 nie pozwala na testowanie zbudowanych poziomów, ani zapisywanie ich. Nie będziemy też mogli korzystać z opcji dodawania tekstu oraz rozmaitych małych obiektów i pułapek. W 1.52 możliwe jest testowanie i budowanie, ale nie zapis. To umożliwia dopiero pełna wersja.

 Po włączeniu gry w wersji demo w tle będzie widoczny wizerunek postaci o nazwie Wheelchair Guy, tymczasem od 1.60 Happy Wheels Full, jest to Effective Shopper. Jeśli chcemy szybko rozpoznać czy mamy do czynienia z pełną czy z demonstracyjną – po prostu rzućmy okiem na wspomniany wizerunek.

 W wersjach demonstracyjnych nie mamy możliwości zmiany ustawień sterowania, co oznacza, że musimy korzystać z takiego obłożenia klawiatury, jakie ustawił twórca gry. Ponadto, Happy Wheels Full jest dostępny na oficjalnej stronie jako 1.70, co oznacza, że możemy też zmienić ustawienia ilości krwi na ekranie, bez konieczności rezygnowania z efektów związanych z opisywanymi wcześniej cząsteczkami.

Ostatnią ciekawostką jest menu Credits, czyli napisy końcowe. W wersji demo zabrakło informacji kto odpowiada za Sitebuild and Backend oraz Graphic Design Pointers.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodatkowe słowa kluczowe

 • hepils
 • heppils
 • happy wheels 1 52
 • HEPILS GRA
 • happywheels 1 52
 • Happye weals full
 • happy whells orginalny
 • happy wheels orginalne
 • HAPPY WHEELS ORGINALNA
 • happy wheels demo 1 52
Podziel się ze znajomymi ! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

Najpopularniejsze, skuteczne Tips&Tricks w sieci :

     http://wirtualny-wojownik.pl

Unikalne, Autorskie Poradniki Komputerowe ! Stylowo, Konkretnie na Temat.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Happy Wheels w internecie
Happy Wheels Download

Jak zdobyć pełną wersję Happy Wheels? Happy Wheels to niewątpliwie wciągająca i zapewniająca wiele godzin rozrywki gra. Wpływ na to...

Zamknij