Hepi Łils

Im krwawiej tym lepiej Hepi Łils

http://www.fotopedia.com/items/flickr-3192885754

Krew, krew, wszędzie krew – brutalność w Hepi Łils


Niech nie zmyli Was cukierkowa grafika i banalne zasady! Hepi Łils z pewnością nie ma nic wspólnego z grą dla dzieci. Już po kilku minutach od pierwszego odpalenia HW zdajesz sobie sprawę, na jak bardzo brutalny tytuł trafiłeś. Flaszowy świat zalewany jest hektolitrami krwi, a Twoja postać uwielbia drzeć się w niebogłosy tracąc po drodze poszczególne części ciała lub efektownie umierając.

Sprawy na pewno nie ułatwia ogromna liczba broni, ostrych przedmiotów i innych niebezpieczeństw, czyhających na Ciebie na praktycznie każdej planszy. Możecie wierzyć lub nie, ale to właśnie dzięki tej bezsensownej brutalności Hepi Łils cieszy się taką popularnością. Po co próbować ukończyć poziom, kiedy można zająć się przynoszącym ogromną frajdę masakrowaniu swojej postaci i wszystkiego dookoła, co nie? icon wink Hepi Łils

Krew is ewryłer 

Krew is ewryłer Hepi Łils

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Blood.jpg


Chociaż delikatne wypadki – nóż w brzuchu, kawałek szkła wbity w głowę lub siekiera w plecach – nie spowodują zalania monitora flaszową krwią, to spotkania pierwszego stopnia z ostrymi przedmiotami już jak najbardziej. Kiedy Twój bohater przypadkowo traci nogę, głowę albo pół tułowia wtedy krew tryska z niego jak z węża strażackiego, rozbryzgując się na wszystkie możliwe strony!

Aby dać graczom jeszcze większą frajdę z krwawej i niemającej większego sensu masakry, w wersji 1.60 Hepi Łils wprowadzono ustawienia krwi, dostępne w czterech różnych typach. Autorzy tłumaczyli to tym, że chcieli dać użytkownikom możliwość wyboru. W każdym z dostępnych typów liczba tryskającej z bohatera krwi jest inna – wydawać by się mogło, że im więcej tym lepiej, nie?

Prawda jest jednak taka, że na wolniejszych komputerach opływająca krwią plansza będzie najzwyczajniej w świecie przycinała. Oprócz tego, czasami znajdują się userzy, który w HW chcą pograć dla przyjemności przechodzenia kolejnych poziomów, a nie dla samej frajdy zmasakrowania wszystkiego co spotykają na swojej drodze.

Dla każdego coś miłego, czyli wybierz swoją ulubioną krew

Dla każdego coś miłego czyli wybierz swoją ulubioną krew Hepi Łils

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brutal_Peace_Logo.jpg

Tak jak przed chwilą wspomniałem, ustawienia Hepi Łils dają możliwość wybrania jednego z czterech rodzajów krwi bezpośrednio z poziomu głównego menu. Przygotowałem specjalnie dla Was krótki opis każdego z nich, abyście mogli wybrać najbardziej Wam pasujący oraz najmniej obciążający Wasze kompy.

 • Typ 1 Krew oryginalna, wykorzystywana we wszystkich wersjach Happy Wheels przed aktualizacją do v1.60. Na grafice ten rodzaj krwi wygląda jak niewielkie, czerwone kropki, które pojedynczo wyciekają z poważniejszych ran bohatera. Kiedy jednak je przybliżmy od razu widzimy, że są mocno pikselowe.

Dzięki temu jednak w najmniejszym stopniu obciążają peceta i autorzy rekomendują ten rodzaj krwi wszystkim posiadaczom wolniejszego sprzętu. Co ciekawe, według niektórych graczy krew numer 1 wygląda jak płatki śniadaniowe. Dziwne skojarzenie, ale o gustach dyskutować nie mam zamiaru… icon wink Hepi Łils

 • Typ 2 – przy tym typie krwi Jim Bonacci raczej nie napracował się zbyt mocno. Najzwyczajniejsze, czerwone kreski o różnej grubości, które kręcą się wokół własnej osi podczas opadania. Autorzy twierdzą, że ten rodzaj krwi wygląda o wiele bardziej realistycznie od pierwszego, jestem jednak skłonny kłócić się co do tego… Plus jest jednak taki, że obfitość wyciekającej ze zmasakrowanego ciała krwi jest tutaj o wiele większa.

 • Typ 3 – Tutaj autorzy Hepi Łils w końcu się postarali. Co prawda bardziej wprawne oko dalej dostrzeże tutaj straszliwą pikselozę, to w końcu mamy do czynienia z czymś co naprawdę może przypominać krew. W każdą stronę rozbryzgują się nieregularne plamy, przypominające czerwony płyn, które z każdą sekundą dynamicznie zwiększają swoją powierzchnię.

Dla niektórych jest to najzwyczajniejszy w świecie ketchup, a nie krew – nie wymagałbym jednak zbyt dużo od flashowej grafiki tworzonej na kolanie…

 • Typ 4 – krew de luxe, stworzona dla najszybszych maszyn i dla najwydajniejszych łączy internetowych. Według autorów nie różni się niczym od krwi typu trzeciego, graficznie uzupełniona została jednak o dodatkowe warstwy i w końcu zadbano o wygładzenie pikselowych krawędzi! Wykorzystanie różnych odcieni czerwieni daje bardziej realistyczny i dynamiczny wygląd krwi, która w Hepi Łils jest czynnikiem najważniejszym!

Osobiście wydaje mi się, że te historie o zmniejszaniu się wydajności i przycinaniu gry przy korzystaniu z bardziej zaawansowanych rodzaju krwi są wyssane z palca… Testowałem wszystkie i nie widziałem większej różnicy, dlatego polecam Wam korzystanie głównie z Typu 3 i 4 – dwa pierwsze wyglądają po prostu nie fajnie.

Im krwawiej tym lepiej! – Hepi Łils

Nie wiem co Ciebie najbardziej jara podczas gry w Hepi Łils, ale ja osobiście wpasowuję się w szarą i przytłaczającą większość. Skupiam się na wielogodzinnej nawalance! Tworzenie poziomów bez celu i linii mety, w których chodzi o przelanie jak największej ilości krwi i spowodowanie najbardziej efektownej śmierci. Od czasów utopienia pierwszych Simsów w basenie lub podpalenia ich we własnym domu, zawsze marzyłem o tak rozbudowanej pod względem unicestwiania grze jaką jest Happy Wheels – może dlatego wychodzę w jej przypadku z założenia, że im krwawiej tym lepiej? icon smile Hepi Łils

Wracając jednak jeszcze na chwilę do samych rodzajów krwi, to różnice pomiędzy jej poszczególnymi typami idealnie obrazuje filmik wrzucony na YouTube przez Jima Bonacciego http://www.youtube.com/watch?v=PfRD_RrBd1w. Widzimy tutaj kilka nastawionych na typową nawalankę plansz (moje ulubione!), w których krew rozbryzguje się na cały ekran w czerech kolejnych wersjach. Muszę szczerze przyznać, że Typ 4 prezentuje się najlepiej i podczas normalnej rozgrywki naprawdę robi świetne wrażenie.

Trochę pikselowej krwi jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a na pewno zgodzicie się ze mną, że lepiej wyładować odrobinę negatywnych emocji na flaszowych ludzikach niż dawać im upust w rzeczywistości – prawda? icon wink Hepi Łils

Hepi Łils to tylko prosta aplikacja, a odrobina sadyzmu i hektolitrów krwi to przecież sama przyjemność! Szczególnie w grze komputerowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
Hepi Łils, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodatkowe słowa kluczowe

 • hepi lils
 • hepi lils gra
 • hepi łils gry
 • HEPIŁILS
 • hepi łils gra
 • hepi wheels
 • happy łils
 • filmiki happy wheels
 • filmiki hepi lils z Wertrezem
 • gra hepi lils 2
Podziel się ze znajomymi ! :)

3 Responses to Hepi Łils

 1. polecane strony pisze:

  Świetna strona, gratuluję znajomości tematu. pozdrawiam
  polecane strony ostatnio opublikował…polecane stronyMy Profile

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • admin pisze:

   Hehe, zastanawiam się, czy jesteś kolejną próbą spamowania, jednak daję szanse, kasuje link pod frazą i czekam, może okaże się, że się myliłem ;)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  • Maniak Happy Wheels pisze:

   Gratuluje spamowania, które jest bezcelowe, ponieważ admini wartościowych stron, usuwają linki pod frazami ! :)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

Najpopularniejsze, skuteczne Tips&Tricks w sieci :

     http://wirtualny-wojownik.pl

Unikalne, Autorskie Poradniki Komputerowe ! Stylowo, Konkretnie na Temat.

Przeczytaj poprzedni wpis:
happy-wheels-problem
Happy Wheels Problem

Najpopularniejsze błędy w grze Happy Wheels! Gra się nie ładuje się? Zacina się? Laguje? Jeśli na głównej stronie jerkface Happy...

Zamknij